Sty 22, 2018 by Foto Category: Koncert 0 comments Tags: wydarzenia

1 lutego 2018 w 4Art – od 20.00 d0 22.00

Zapraszamy na jedyny w Gliwicach (i swoim rodzaju 😉 ) koncert współczesnego trubadura- pianisty: Drew De Four.
Zaproszenia już do nabycia w 4art klub muzyczny Gliwice.

Drew De Four to wokalista oraz mistrz fortepianu. Występuje m. in, z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown) oraz perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusiostą Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny Trubadur. Pochodzi i mieszka w Michigan (Stany Zjednoczone) gdzie ukończył ‘University of Michigan – Ann Arbor’ z wykształceniem w ‘Music Theory and Performance’. Nagrał 5 albumów: ”Earlier Work” (2007), który jest kolekcją bluesa, jazzu i rocka, ”Love and Politics on a Piano” (2008), reprezentujący styl ‘stride’, boogie-woogie oraz klasyki, „The Troubadour” (2009), „Bartillery” (2011) oraz  „Humanist Pop” (2014).

Koncerty Drew De Four przypominają połączenie Toma Waitsa i Raya Charlesa. Są to ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami. Jest to prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie, w Amerykańskim stylu (dynamika i umiejętność grania nadaje jej mocne rytmy, fortepian jest wówczas używany niczym instrument perkusyjny). Ragtime, blues, styl Nowo Orleancki, bluegrass, soul, R&B i każdy inny gatunek odnajduje sie w oryginalnej muzyce tworzoną przez Drew, który komponuje inspirując się różnymi stylami.

Co wyróżnia Drew De Four?! Z pewnością jego nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne  umiejętności gry na fortepianie. Ale przede wszystkim kontakt jaki nawiązuje z publicznością – dla której „niczym magiczna szafa grająca” jest w stanie spośród setek utworów/coverów,  odtworzyć z pamięci niemal każdy, o który zostanie poproszony i to na dodatek  swój własny, oryginalny sposób!
Gatunek muzyczny: Humanist Pop

Styl: New Orleans Jazz,  Beatbox-Piano-Pop, Piano Bar Potpourri, Waitsian Ballads
Inspiracje: Ray Charles, Tom Waits, Bruce Hornsby, Ben Folds
www.drewdefour.com

Sorry, the comment form is closed at this time.