Paź 06, 2016 by Foto Category: Koncert 0 comments Tags: Jerzy Stadnicki

Jerzy Stadnicki to pieśniarz i poeta. Wystąpi u nas 9.10., o godz. 18.00. Sprzedajemy bilety, są po 15 zł. Swój koncert zatytułował „Lubię muzykę”.

Jest autorem 3 płyt CD: ,,Nić Ariadny”- Studio ,,Merlin” Katowice -2006 r., ,,Żyj mój śnie”- Studio ,,Merlin ‘’- 2010 r., ,,Wszystko miało sens” – 2015 – Studio ,,Gamma” – Kraków ( atest ZAIKs-u ). Śpiewa na nich swoje utwory, na ostatnim krążku występuje też Katarzyna Rosołek- krakowska skrzypaczka i wokalistka. Opowiada o współczesnym świecie, odwołuje się do miłości , czasem do mistyki pisząc z dystansem i szczyptą humoru. Wiele piosenek ma charakter chwytliwych melodii dla słuchacza. Teksty są starannie dobrane, pisane z poetycką wyobraźnią, ale też z wyraźną narracją akcji.

Wydał drukiem 7 zbiorów poezji, opowiadania i poemat społeczno – historyczny w Instytucie Wydawniczym ,,Świadectwo „ w Bydgoszczy. Jest laureatem ok.25 konkursów i turniejów poetyckich i nagród na przeglądach piosenki. Swoje utwory śpiewa według własnego wyboru, charakterystycznym głosem i gra na gitarze. W ostatnich latach daje ok. 50 koncertów rocznie. Śpiewa również nowe niepublikowane utwory. Do koncertów włącza piosenki innych wykonawców takich jak: Bułat Okudżawa, Georgie Moustaki, Jaromira Nohavicy czy ludowe ballady hollenderskie. Występował na FAM-ie – festiwalu w Świnoujściu, nagrywał muzyczne audycje radiowe. Brał udział w produkcjach TVP. Mieszka w Szczawnicy.

Sorry, the comment form is closed at this time.