Wrz 24, 2016 by Foto Category: Koncert 0 comments Tags: koncerty, październik

Klub Muzyczny 4art. Udzielił gościny gliwickiemu Stowarzyszeniu Muzycznemu Śląski Jazz Club. Miłośnicy jazzu zmieniają siedzibę i na razie swoje imprezy organizują – widać je i słychać od kilku tygodni – i będą organizowali u nas. SJC to najstarsze stowarzyszenie jazzowe w Polsce, w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia, uczci je wieloma koncertami – październikowy program przedstawia się następująco:

6.10., godz. 20.00
Czwartek Jazzu Tradycyjnego czyli comiesięczne Jam Session w stylu Swing i stylach tradycyjnych. Organizatorem jest Fundacja Jazzu Tradycyjnego, do udziału zaprasza wszystkich zainteresowanych muzyków.
Dla publiczności wstęp wolny.

13.10., godz. 20.00
Czwartek Jazzowy z Gwiazdą
Zagra Special Trio w składzie: special-trio
Ed Cherry (muzyk uznawany za najlepszego obecnie nowojorskiego gitarzystę, współpracował z takimi legendami jazzu jak Dizzy Gillespie, Roy Hargrove, Paula West czy The United Nation Orchestra z którą zdobył nagrodę Grammy za nagrany na żywo koncert w Royal Festival Hall).
Adam Kowalewski (absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko).
Arek Skolik (według pisma „Jazz Forum” jeden z czołowych perkusistów jazzowych w naszym kraju, nieprzeciętnie muzykalny o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu).
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club. Bilety: 15 zł do nabycia w klubie 4art
18.10., godz. 20:00
Wtorek Bluesowy,
Jam session w stylistyce blues – odbywa się w każdy trzeci wtorek miesiąca. Zaprasza Śląski Jazz Club, prowadzenie – Kajetan Drozd z formacji „Kajetan Drozd Band”. Wstęp wolny.

20.10., , godz. 20:00
Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 
new-boneNew Bone – Teatr Witkacego od-JAZZdowo
Po raz pierwszy ten koncert zagrano w zeszłym roku w Teatrze Witkacego w Zakopanem z okazji 130 rocznicy urodzin jego patrona. Na program złożyła się muzyka ze spektakli (m.in. „Na niby – naprawdę”, „Czarownice z Salem”, „Dr Faustus”). Jej autorem jest gliwiczanin Jerzy Chruściński – kompozytor związany z teatrem od początku jego istnienia. Aranżacji, wykonania i nagrania jego utworów,  w charakterystycznym dla siebie klimacie współczesnego jazzu, podjął się zespół New Bone. W Gliwicach zagra w składzie: Tomasz Kudyk – trabka, flugelhorn
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.
Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club. Bilety: 15 zł do nabycia w Klubie 4art

27.10., godz. 20.00
Czwartek Jazzowy
Jazz Jam
Jam session w stylistyce jazz, zaprasza Śląski Jazz Club. Wstęp wolny.

Sorry, the comment form is closed at this time.